Minimalismus na procházkách: Netaháme s sebou moc zbytečností?

11.10.2017

Kočárky nabízejí spoustu úložného prostoru. Jsou tak často plné nepotřebných věcí. Určitě to znáte. To samé se děje i v kufrech našich aut nebo ve skříních, kde se hromadí polozapomenuté krámy.

Jde to ale i minimalisticky, maximálně s batůžkem na zádech. Člověk začne přemýšlet, co je vlastně opravdu nutné s sebou nosit. Čím méně toho máte, tím méně toho musíte hlídat, umývat, skládat, prát, hledat, přehrabovat, podávat, ztrácet a starostlivě pozorovat, aby si to vaše ratolest nedávala do pusy.

První krok k minimalismu je podívat se na zdánlivě samozřejmé věci trochu jiným úhlem pohledu. Například dítě na vozíku nepotřebuje, abyste ho rozptylovali hračkami. Nemusí držet v ruce panenku nebo autíčko, pískadla, vřískadla nebo blikadla. Plně se soustředí na jízdu, vyvažuje, sleduje terén a okolí, aby mu nic neuniklo a hned mohlo seskočit, pokud mu to nějaké vnuknutí či přirozená zvědavost přikáže.

Navíc když se nebude sedíce v kočárku cpát piškoty či jinými sladkostmi, uvidíte, s jakou chutí o přestávce zbaští krabičku s ovocem a doma celý oběd! A pak příjemně unaveno padne do postele.